Emlak Hizmetlerimiz

Emlak Hizmetlerimiz

Emlak Hizmetlerimiz

Emlak danışmanının temel görevi, gerekli olan prosedür ve işlemleri yerine getirerek müşteriye uygun mülkü tahsis etmektir. Emlak danışmanının görevleri arasında portföy oluşturmak ve müşteri odaklı alım, satım, kiralama işlemlerinde gerekli bilgilendirmeleri yapmak vardır.

Satış odaklı tüm işlerde, müşteri memnuniyetine uygun bir strateji ve planlama düşünülür. Gayrimenkul danışmanlığı da tüm satış işlemleri ve prosedürlerinde müşteri yönetimini etkinleştirir. Ayrıca en önemli görevlerinden biri de sektörün güncelliğini takip ederek müşteriyi doğru yönlendirmektir.

Emlak danışmanı, sektörde yer almak için portföy hazırlar. Gayrimenkul işlerinde portföy; kiralık ya da satılık gayrimenkulleri ve emlak bilgilerini kapsar. İşe yeni başlayan bir gayrimenkul danışmanının da spesifik bir bölgede portföy toplaması daha yararlı olacaktır. Ayrıca bu bölgeyi daha iyi tanıyarak daha fazla kazanç elde etme yolunu da takip edebilir. Kısacası emlak danışmanı, müşteriye ulaşmak için ilk önce portföyünü eksiksiz bir şekilde hazırlar ve müşteriye ulaşmaya çabalar.

Genel olarak emlak danışmanının görevleri de şöyledir:

  • Kendi portföyünü oluşturarak müşteriler edinir.
  • Alıcı ile satıcı arasındaki iletişimi koordine ederek gerekli süreçlerde bilgilendirmelerde bulunur.
  • Yasal mevzuat kurallarına uygun olarak alım-satım ve kiralama işlemlerini, kontratlarını düzenler.
  • Satışı yapılacak gayrimenkul için gerekli süreci başlatır. Pazarlama ve satış faaliyetlerine başlar.
  • Satış ve alım sürecinde müşterilere gerekli bilgilendirmelerde bulunurken müşterinin istek ve beklentilerine uygun ürünü sunar.
  • Gayrimenkul alım-satım süreçlerinde müşteriye yol göstererek müşterinin kârına olacak bir çalışma hazırlar.
  • Gayrimenkul yatırımı ile ilgili sektördeki son gelişmeleri takip ederek müşterinin faydasını gözetir.

Emlak danışmanı, yukarıdaki tüm görevleri başarılı bir şekilde yerine getirmek için sektördeki bilgi akışını takip eder. Ayrıca para ve ekonomi analizi yaparak müşteri ile beraber kendi kârını da ortaya çıkarır. Müşteri edinme ve müşteri ilişkilerinin devamı için kendini öne çıkaracak pazarlama taktiklerini de uygular.